День пам’яті жертв голодомору

Що сьогодні є рядовий знімок, те завтра буде історією.
Марко Желізняк

   Голодомор 1932–1933 років — акт геноциду українського народу, здійснений керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР у 1932–1933 роках, шляхом організації штучного масового голоду, що призвів до багатомільйонних  людських втрат у сільській місцевості на території Української СРР та Кубані, переважну більшість населення якої становили українці. Викликаний свідомими і цілеспрямованими заходами вищого керівництва Радянського Союзу й Української СРР, розрахованими на придушення українського національно-визвольного руху і фізичного знищення частини українських селян.
  Четверта субота  листопада в Україні визнана Днем пам'яті жертв голодоморів. Меморіальні заходи проводяться як в Україні, так і поза її межами. Щорічно, цього дня проводиться всеукраїнська акція «Запали свічку». Напередодні Дня пам’яті жертв голодоморів, класними керівниками Рівненського економіко – правового ліцею було проведено ряд виховних заходів, з метою  поглиблення знань ліцеїстів про трагічні події 1932-1933 років,  показати, що це була цілеспрямована політика ліквідації проявів українізації, позбавлення українців історичної пам’яті; виховувати непримиренність до насилля, повагу, турботу, співчуття до людей, які пережили страхіття голодомору.
Учні та педагоги ознайомилися із спогадами свідків Голодомору на основі документальних фільмів і дослідили висвітлення подій геноциду українського народу в літературі, живописі, кінематографі і музиці.

1 грудня Всесвітній день боротьби зі СНІДом  « Новини »  День Гідності та Свободи

+38 (0362) 65-18-89 (приймальня)

+38 (0362) 65-18-22 (вахтер)

м. Рівне, вул. Гайдамацька, 7а
rivne.repl@gmail.com

Всі права захищені © РЕПЛ | 2013-2019
Розроблено студією веб-дизайну «Div-Art»