Екскурсія Чернігів-Крути-Батурин

З 18 до 20 жовтня 2019 року тривала поїздка учнів ліцею до міста легенд – Чернігова. Місто славиться своїми пам'ятками часів Київської Русі і Чернігівського князівства, а також Гетьманщини і козацького Чернігівського полку.

Учні ліцею побували в Спасо-Преображенському соборі - одна з найстаріших збережених монументальних кам'яних будов України, головна споруда Чернігівського князівства. Зала храму є чи не найкращою в Україні для звучання голосу; акустичні характеристики зали — вражаючі і неперевершені. Тут ліцеїсти  дізналися про історію створення храму, що у 1035 році Мстислав Володимирович починає будівництво Спасо-Преображенського собору. Будівництво собору було завершене сином Ярослава Мудрого Святославом, який після смерті Мстислава очолив Чернігівське князівство.

Далі шлях пролягав у Печери св. Антонія, які відносяться до Троїцького монастиря, є пам'яткою підземної культової архітектури ХІ-ХІІ століть. Іх було засновано як печерний християнський монастир князем Святославом Ярославовичем, а також відомим ченцем Антонієм – відомим основоположником печер у Києві, уроженцем Чернігівщини.

Також учні побували в Чернігівському Валу - місці, яке можна сміливо назвати колискою Чернігова. Саме тут, на верхньому плато правого берега Десни, у місці, де вона зустрічається із річкою Стрижень, в останній чверті VII століття виникло укріплене городище, яке дало початок майбутній столиці могутнього Чернігово-Сіверського князівства.  Найдавніша та, на думку численних екскурсантів, найпривабливіша частина Чернігова.

Згодом із Чернігова вирушили на станцію Крути. Там знаходився меморіальний комплекс присвячений битві під Крутами 30 січня 1918 року. Ліцеїсти пізнали історію подій під Крутами, дізналися про відважних патріотів, справжніх Героїв, завдяки яким таки постала незалежність України.

Також учні ліцею відвідали легендарну гетьманську столицю – Батурин, яка знаходиться на Чернігівщині, об'єднує безцінні пам'ятки історії, архітектури, культури, археології і природи. Батурин є найяскравішою пам'яткою козацької доби, оскільки довгий час місто було резиденцією гетьманів Лівобережної України, зокрема Івана Мазепи, Пилипа Орлика і Кирила Розумовського. Центральним об'єктом заповідника "Гетьманська столиця" є триповерховий палац останнього гетьмана України Кирила Розумовського, побудований у 1799–1803 роках архітектором Чарльзом Камероном. Довгий час палац був у занедбаному стані, проте у 2003-2008 роках його реставрували і він набув свого теперішнього вигляду. У палаці налічується 55 кімнат, але тільки деякі з них відкриті для відвідувачів.
Далі ліцеїсти відвідали Цитадель Батуринської фортеці - це відтворення козацької фортеці, з гетьманським будинком в центрі. Фортеця повністю дерев'яна, оскільки у 17-18 столітті артилерія досягнула таких висот, що руйнувала будь-які замки, тому звичайне дерево, обмазане глиною, давало рикошет від ядер і бомб артилерії.

Дорогою додому учні відвідали музей космонавтики в м. Житомир-захоплюючий і єдиний музей космонавтики в Україні. Він є не тільки місцевою визначною пам`яткою, але й гордістю всього міста. Ліцеїстам розповідали про історію зародження і розвитку космонавтики СРСР. Кожен експонат - це не просто черговий технічний об`єкт, він має свою історію і здивує кожного. Експозицію доповнює неймовірно красиве музичне та світлове оформлення.

Ми проти насильства  « Новини »  "Козацьки забави" в ліцеї

+38 (0362) 65-18-89 (приймальня)

+38 (0362) 65-18-22 (вахтер)

м. Рівне, вул. Гайдамацька, 7а
rivne.repl@gmail.com

Всі права захищені © РЕПЛ | 2013-2019
Розроблено студією веб-дизайну «Div-Art»