Історія ліцею

       У ті далекі часи, коли значно активізувалася громадсько-політична діяльність українців, коли відбулось бурхливе відродження національної освіти і культури, директор Рівненського палацу дітей та молоді Ірина Олександрівна Первушевська усвідомлює необхідність створення в палаці бізнес-школи. Іде 1991 рік.
     Рік 1995. Заступник директора департаменту соціального обслуговування Світлана Кирилівна Богатирчук разом з керівником бізнес-школи ПДМ Олексєєвич Світланою Петрівною та директором палацу Первушевською Іриною Олександрівною отримують ліцензію у Міністерстві освіти і науки на допрофесійну підготовку учнів у школі бізнесу. І саме тоді народжується ідея профільного навчального закладу.
     1996 рік. В Україні продовжують відкриватися заклади нового типу. Лобановський повертається тренером київського «Динамо». А в Рівному рішенням сесії міської ради приміщення колишнього садочка №24 передається новій майбутній школі.
     В той час, коли в країні триває потрійна системна криза (доперебудовна і перехідного періоду), у Рівному на вул. Струтинської, 7-А, Алексєєвич Світлана Петрівна, Максимчук Олександр Леонідович, Антончук Людмила Миколаївна, Вознюк Софія Іванівна, Петрук Ірина Ростиславівна ламають і перебудовують старе приміщення.
   11 січня 1997 року розпорядженням міського голови Володимира Мороза відкрили економіко-правовий ліцей, середній загальноосвітній навчально-виховний заклад, що забезпечує здобуття повної середньої освіти та здійснює допрофесійну підготовку. Директором призначають Алексєєвич С.П. А в цей час директором департаменту соціального обслуговування населення є Гладун Любомир Володимирович.
   1997-1998 н.р. У реконструйованому та перебудованому приміщенні, старому, але такому молодому і сучасному навчальному закладі, дітей, бажаних і жаданих, навчають 14 педагогів. Серед них вчителі, які працюють з дня відкриття і дотепер: Алексєєвич С.П., Скачук І.Г., Буняк Л.Ф.
    Результати першого навчального року: Кобилінський Андрій – переможець Всеукраїнської олімпіади з економіки, Гронтковська Оля – призер ІІІ етапу МАНу з економіки.
   Рік 1999. Чергові президентські вибори в Україні. Леонід Кучма залишається президентом на другий термін. Кожна свідома особистість намагається залишити хоч якийсь слід по собі для свого народу та держави.
    Рік 1999 залишив в історії ліцею два істотних сліди:
-9 золотих і 1 срібна медалі;
-Рівненський державний технічний університет стає співзасновником економіко-правового ліцею.
Рік 2000. На «1+1» - прем'єра серіалу «День народження Буржуя». За всіма голлівудськими законами серіал вирішив уразити уяву глядачів яскравими персонажами. Не дивлячись на те, що все населення прикуте до екранів телевізорів, 1999-2000 навчальний рік приніс економіко-правовому ліцею зорепад золотих медалістів – одинадцять!
    Жодне свято в нашій великій родині не обходиться без участі батьків. Вони з нами завжди. Кожен з них є учасником навчально-виховного процесу.
     Рік 2001. 13 вересня 2001 р. у Москві відбулася презентація виставки «Дніпропетровський регіон у Москві», після якої Росія купує в Україні тролейбуси. Микола Басков Одружується з донькою свого продюсера.
    А в цей час учень ліцею, відмінник Василишин Роман на традиційному лілейному святі «Козацькі забави» піднімає 16-ти кілограмову гирю 54 рази і виборює І місце в Україні на олімпіаді з економіки серед 10-х класів.
     Рік 2001-2002. Команда Рівненської області (яка складається з 5 учнів економіко-правового ліцею) і яку готували до Всеукраїнської олімпіади з економіки Харів Б.Я., Гронтковська Абсолютно перше місце посідає учень 11 класу Хома Сергій, на Міжнародну олімпіаду з економіки в Москву їде учень 11 класу Остапович Олександр і посідає шосте абсолютне місце Редакція лілейного журналу «Драйвер» стає переможцем І Всеукраїнського фестивалю-конкурсу шкільної преси (педагогічний супровід Гордійчук О.О.)
    Юні покоління, немов морські хвилі, то накочуються на ліцейний поріг, то відкочуються від нього. А берегом є учитель, який приймає і проводжає учнів, убирає і тримає силу нових хвиль.
     З року в рік учитель продовжує себе у своїх учнях, передає вихованцям свою енергію та завзятість. Його думки, почуття, щедро віддані дітям, працюють на майбутнє.
     Рік 2002. Ліцею – 5 років. Випускниця ліцею Катерина Пешинська пише лист-вітання: Любий друже! Знаєш, я впевнена, я Тебе люблю. Я люблю твій вишуканий стиль, твої галантні манери. Я люблю твоїх вчителів, яких вже звикла вважати своїми. Люблю твій затишок, твою оригінальність, твій інтелект. А ще я тебе поважаю, бо це ти дав мені шанс, пробудив у мені вулкан гарячого прагнення знань, виховав естетичний смак.
    Сьогодні твій день народження. І я хочу, аби ти знав: наші учнівські серця належать тобі! Я знаю, пройдуть роки, минуть десятиліття, а ми будемо пам'ятати і любитимемо тебе завжди, адже справжня любов не вмирає, Спасибі тобі за те, що ти є!
     Рік 2002 ввійшов в історію ліцею проведенням Всеукраїнського семінару для методистів обласних інститутів післядипломної освіти «Розвиток економічного мислення учнів в умовах навчально-виховного процесу РМЕПЛ».
   Резонанс від семінару: «Дуже вдалий!» (Київ), «Ви – класні!» (Одеса), «Творчих вам злетів» (Вінниця), «Впевненості і успіхів» (Чернівці), «Дякуємо за прекрасний семінар» (Дніпропетровськ). -перемогу у Всеукраїнській суспільній акції «Громадянин» (педагогічний супровід Комов А.О.);
авторами відомих в Україні підручників з економіки стають:
-Гронтковська Г.Е. «Мікроекономіка». «Практикум з мікроекономіки»
-Харів Б.Я. «Збірник задач з мікроекономіки».
     Рік 2004. На Євробачені перемагає українська співачка Руслана.
    А на Всеукраїнській олімпіаді з економіки всі члени команди Рівненської області (а це 8 ліцеїстів) стають призерами, Мацевич Оксана – абсолютний переможець серед учнів 10-х класів.
     Ліцей працює в нормальному робочому ритмі, і 2003-2004 н.р. закінчує з такими результатами:
-12 золотих медалістів;
-121 випускник, і 121 стали студентами вузів.
    Спочатку ліцей був маленьким, можливо невпевненим в собі. Йшов тернистою дорогою, вбирав в себе тільки найкраще, найсвітліше, ріс, утверджувався, розцвітав.
     Тепер уже він ділиться своїм добром, світлом, красою. Роками він сіяв паростки мудрості, досвіду, знань у дитячі серця. І вони проросли. І стало його цвіту по всьому світові.
     2004-2005 н.р. Трояндова революція в Грузії. Помаранчева революція в Україні. Вибори президента Ющенка В.А.
     Учень ліцею Кравчук Олег – абсолютний переможець ІІІ етапу МАНу.
     Команда ліцеїстів – учасники І Всеукраїнського форуму «Держава, яка чує дітей» (педагогічний супровід Будько О.І.).
2005-2006 н.р.
-Продається в Україні Криворіжсталь.
-Вирішується демографічна проблема в Україні.
-5 вчителів-предметників ліцею ідуть в декретну відпустку.
-Харів Б.Я. стає переможцем в номінації «Кращий викладач»рейтингу популярності «Гордість міста» -Директор ліцею Алексєєвич С.П. отримує в Києві відзнаку «Золота фортуна» в номінації «Трудова слава».
     На базі ліцею проходить І Всеукраїнський турнір юних економістів, команди ліцею займають два призових місця, турнір відбувся на базі економіко-правового ліцею при сприянні Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.
    Рік 2007. У Рівному відкривають пам'ятник етнічним українцям, споруджений до 60-річчя депортації українців з Холмщини, Підляшшя, Лемківщини, Насяння. Ліцею 10 років. На міському ярмарку педагогічних ідей педагоги ліцею стають переможцями шести номінацій.За десять років ліцей вивів у світ багато випускників – 944 ліцеїсти. 50 відсотків з них були чи є студентами економічного факультету НУВГП, 28 ліцеїстів навчаються в КНЕУ.

Рік 2008. Україна вступає до СОТ. А у РЕПЛ в цей час три учні закладу стають призерами IV етапу Всеукраїнської олімпіади з економіки: Жуковська Юлія (диплом І ступеня), Закревський Олександр (диплом ІІІ ступеня), Кондратюк Ольга (диплом ІІІ ступеня).

Рік 2009. Економічне зростання в Україні. У державі скасовують смертну кару.

У ліцеї теплу та затишну атмосферу доповнипли металопластикові вікна.

У цьому році учні ліцею досить вдало виступили у ІІ-ІV етапах Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін та у І-ІІІ етапах конкурсу-захисту науководослідницьких робіт МАН: 48 призерів.

Всі випускники 11 класів РЕПЛ взяли участь у ЗНО.

Атестовано кабінет розвитку суспільства (№6) на "зразковий кабінет".

Рік 2010. ОАЕ відкрила свій найвищий хмарочос у світі - Бурдж Дубай.

РЕПЛ засяяв зорепадом медалей: 6 золотих та 1 срібна.

Перемоги супроводжували заклад протягом всього року:

  • Перемога у Всеукраїнському турнірі з економіки;
  • Перемога у Всеукраїнському турнірі з правознавства;
  • Три учні ліцею стали переможцями ІV етапу Всеукраїнської олімпіади з економіки.

Рік 2011. У Вінниці біля острова Кемпа на річці Південний Буг відкрито найбільший у Європі плавучий світло-музичний фонтан. А у РЕПЛ - новий директор Коваль Петро Володимирович,  який відразу ж вказав нові перспективи розвитку освіти у закладі та відкрив дорогу у життя 3 золотим медалістам, а також переможцям ІV етапу Всеукраїнських олімпіад з профільних предметів: Бойчуку Миколі (правознавство) та Барановському Вадиму (економіка), разом з ними ще 49 ліцеїстам.

Вчителі закладу стають лауреатами міського та обласного етапів конкурсу-ярмарку педагогічної творчості.

У ліцеї обрано Президента закладу, ним стає неперевершена Бабієць Римма.

Так тримати!

Рік 2012. Укераїна та Польща приймають чемпіонат Європи з футболу - 2012. А РЕПЛ купує LCD-телевізор, який допомагає споглядати ефектну гру нашої команди на чемпіонаті, а також стає в пригоді навчально-виховному процесі.

Вчителі закладу: Ануфрієва Тетяна Анатоліївна (українська мова та література), Балаушко Інна Володимирівна (біологія) - стають лауреатами міського конкурсу "Учитель року".

Учень 10 класу, Аладько Ян, стає призером ІV етапу Всеукраїнської олімпіади з економіки (диплом ІІІ ступеня).

17 лютого зареєстровано Рівненську обласну молодіжну громадську організацію "Громада" рівненської ініціативної молоді /Грім/.

Рік 2013. Україна головує в ОБСЄ та ОЧЕС.

РЕПЛ підтверджує міцність знань 8 золотими медалями.

  • 38 призерів Всеукраїнських олімпіад ІІ етапу;
  • 11 призерів Всеукраїнських олімпіад ІІІ етапу;
  • Аладько Ян - переможець Всеукраїнських олімпіад ІV етапу з економіки;
  • 3 призери ІІІ етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН (Аладько Як, Жолондовська Юлія, Куроченко Людмила).

Підписано Угоду про співпрацю між Рівненським економіко-правовим ліцеєм та І загальноосвітнім ліцеєм ім.Фелікса Фаб'янова з міста Радомсько (Польща).

На дев'ятикласниках ліцею проведено апробацію та презентацію підручника "Основи податкових знань".

+38 (0362) 65-18-89 (приймальня)

+38 (0362) 65-18-22 (вахтер)

м. Рівне, вул. Гайдамацька, 7а
rivne.repl@gmail.com

Всі права захищені © РЕПЛ | 2013-2019
Розроблено студією веб-дизайну «Div-Art»