Міжнародна співпраця

 

У травні 2013 року між Рівненським економіко-правовим ліцеєм і І Загальноосвітнім ліцеєм ім. Фелікса Фабяного (м.Радомськ, Польща) було укладено угоду про міжнаціональне співробітництво. Виконуючи завдання угоди, учні дружніх шкіл під час зустрічей на українській чи польській сторонах пізнавали звичаї й традиції народів, руйнували бар’єри й стереотипи, укорінені в ментальності молоді, створювали систему постійних контактів між учнями дружніх навчальних закладів, брали участь у розробці й реалізації спільних освітніх проектів.

 

Так у жовтні 2019 року Рівненські школярі гостинно зустрічали польську делегацію учнівської молоді з міста Радомськ та реалізували журналістський проєкт «І ти можеш стати репортером…», підсумком якого був випуск спільної газети, де були статті про нашу культурну спадщину, про древні пам’ятки Рівного та Львова.

 

З 26 вересня по 2 жовтня 2021 року стартував  новий проект українсько-польської співпраці під назвою «Kamera…Akcia», який фінансували організації МEIS I PURWM і  проходив в м. Люблін та м. Замость. З перших днів навчального року ліцеїсти готувалися до проєкту: створювали креативний фільм про життя ліцею, презентації про польські міста Люблін та Замость. Найголовніше: веселі, комунікабельні ліцеїсти ще довго згадували ту цікаву подорож до Польщі в м. Люблін та м.Замость, нові знайомства,  захоплюючі враження!

 

У жовтні цього року мав відбутися ще один проект, який має назву «Відкритий тиждень фото», польська делегація мала відвідати українські міста Рівне, Київ, Житомир, але війна внесла свої корективи.

 

Та наші друзі не розгубилися і не відступили, а все ж таки організували  цей проєкт – «OPEN WEEK PHOTO» і запросили українців до себе. Ініціативу фінансує Польсько-Українська Рада обміну молоддю за рахунок гранту Міністерства освіти і науки Польщі.
Заплановано, що з 2 по 8 жовтня 2022 року дев’ятеро старшокласників та куратор групи працюватимуть у містечку Свята Катерина над створенням польсько-української фотогалереї. Учасники відвідають цікаві місця, вивчатимуть історію, управлятимуться у фотомайстерності на фоні Свентокшиських гір.

 

Але спочатку потрібно добре підготуватися, виконати своєрідне домашнє завдання, щоб співпраця із закордонними товаришами була легкою і плідною. До роботи!

 

Щодня учні ліцею працюють над  здійсненням реалізації проекту «Відкритий тиждень фото» Учасники проекту створюють презентації-ознайомлення з м. Свята Катарина, Бодзентин, легендами «Про повстання Святої Катарини», «Лисиця», «Святого христа» для детального вивчення культурної та історичної спадщини польських міст.

 

08 вересня 2022 року учасники проєкту відвідали заняття, яке проводила фотограф Валерія Ясковець, де наші учні разом із здобуттям нових навиків та знань знайомилися з сучасними тенденціями фотографії у світі. На занятті діти навчалися основам композиції, ознайомилися із основами цифрової фотографії, фотоапаратурою й обладнанням, основними етапами фото процесу. Діти самостійно  створять свої власні шедеври, опановуючи всі жанри фотомистецтва, а також ази графічного дизайну.

А з 19 по 23 вересня на сайті ліцею буде організована виставка  світлин, яка відкриє нам потенціал юних митців фотосправи.

 

Підготовка до проекту триває

 

24.09.2022 р. команда ліцеїстіввиконували роль юних екскурсоводів. Кожен учень підготував презентацію про історичні та культурні місця: Святу Катарину, Бодзентин, Лису гору, та ознайомити усіх присутніх з куточками польської землі, що чекають з нетерпінням українських учнів.

Під час подорожі головне - це безпека життя, це дотримання правил поведінки, це повага до всього, що нас оточує.

Усні обговорили питання поведінки у транспорті, в громадських місцях, дотримання санітарного режиму

А, головне, підготовчі заняття згуртовують команду, вчать приймати спільні правильні рішення, виховують у кожній дитині почуття толерантності, поваги добра та віри у власні сили.

Насиченим і багатим на події видався перший день перебування українських учнів у Польщі. Після поселення в мальовничому селищі Свята Катарина, учні мали змогу познайомитися з Національним парком, який розкинувся на відносно невисоких Свєнтокшиських горах. Найвища -  Лиса гора, з якої відкривається незабутній краєвид гірського кряжу. Також побували у Музеї дорогоцінного каміння, де учні здивовано розглядали величезні шматки агатів, малахиту, аквамарину; споглядали процес обробки каменів.

А ввечері відбулося тісне знайомство з нашими польськими друзями під час проведення інтеграційних ігор, вікторин, які дозволили подолати мовний бар’єр, знайти спільні інтереси…

У цей день, 4 жовтня, ліцеїсти відвідали столицю Свєнтокшиського воєводства – місто Кельце. Надзвичайно захоплюючою була екскурсія до музею ужиткового мистецтва. Надзвичайно сучасний, науковий підхід здивував та вразив українських відвідувачів.

Тісніше познайомитися з історією Польщі нам допоміг Палац краківських єпископів (рання барокова резиденція 17 ст. в Польщі). Архітектура Палацу та шедеври образотворчого мистецтва відображають політичні амбіції засновників.

Після історичного екскурсу в минуле, учні змогли насолодитися ландшафним парком «Хенціни», побачити, як природа створювала свої шедеври: скелясті гори, вкриті деревами в осінньому вбранні, печери, де вода художньо попрацювала над пейзажами.

У третій день подорожі шлях було прокладено до старовинного міста Чмельов, яке славиться у Європі найкращими виробами з порцеляни. Учні відвідали порцеляновий завод, який є найстарішим у країні (1505 р.) і змогли побачити, як народжується ніжна, вишукана філіжанка у людських невтомних руках.

А ще у цей день ми гуляли навколо руїн старовинного замку, самі складали легенди про його мешканців, робили вдалі світлини, щоб увіковічнити спогади про цікавий день.

Четвертий день розпочався з відвідин Музею толерантності (діалогу). Учні дізналися про різноманітні проблеми, які існують у сучасному суспільстві і познайомилися з людьми, які зробили вагомий внесок у вирішенні глобальних проблем людства.

 

П’ятий день перебування нашої команди у Польщі зустріли на вершині ще однієї гори Свєнтокшиського національного парку «Лисиці». Володарка-осінь гостинно стріла ліцеїстів теплою дниною, сонячним промінням у мальовничій гущавині лісу. Складних 13 км кам’янистої стежини пліч-о-пліч з друзями та гарним настроєм подолали непомітно швидко.

А пізніше відбувся заключний вечір польсько-української співпраці, де учні поділилися своїми враженнями від проекту, поспівали національних пісень та тісно ставши у дружнє коло, затанцювали українську коломийку і швидкий польский народний танок. 

Підсумком проекту був конкурс світлин, на яких учні навчилися передавати свої емоції, захоплення від нових друзів, яких знайшли під час проекту в дружній державі, від побачених краєвидів та історичних пам’яток.

Бо фотографії – це спогади, які живуть вічно!

+38 (0362) 65-18-89 (приймальня)

+38 (0362) 65-18-22 (вахтер)

м. Рівне, вул. Гайдамацька, 7а
rivne.repl@gmail.com

Всі права захищені © РЕПЛ | 2013-2019
Розроблено студією веб-дизайну «Div-Art»