Подорож до Холодного Яру

З 29 вересня по 01 жовтня 2019 року тривала поїздка учнів ліцею у місця сили - на  батьківщину  борців за волю України різних епох – Гетьмана України Богдана Хмельницького, керівника гайдамацького повстання 1768 року Максима Залізняка та отамана полку гайдамаків Холодного Яру Василя Чучупака.

У давній гетьманській столиці, Чигирині, з її архітектурними та природними пам’ятками ліцеїсти відчули, як витає дух героїчної козацької минувшини. Тут вони відвідали археологічний музей, у якому представлено унікальну колекцію козацької, турецької і татарської зброї та предметів побуту, відтворену резиденцію Богдана Хмельницького, оглянули фортифікації Замкової гори – цитаделі гетьманської столиці.

Далі  шлях проліг у маєток Хмельницьких – Суботів, де зупинилися біля  Іллінської церкви-усипальниці (1653 р.), у якій були поховані Богдан і Тиміш Хмельницькі. У невеликому приватному храмі, де молилася родина гетьмана, високі оборонні якості вишукано поєдналися з рисами стилю бароко. Поруч із храмом розташовувалася гетьманська резиденція – типовий для того часу шляхетський оборонний двір.

Згодом із  Суботова вирушили  у Холодний Яр…
Холодний Яр – величезний лісовий масив, порізаний балками та ярами, найбільший з яких дав назву усій місцевості. За усіх часів непролазні хащі давали притулок усім, хто його потребував: у XVI ст. місцеве населення ховалося тут від татарських наїздів, у XVIIІ ст. саме тут спалахнуло гайдамацьке повстання, що отримало назву Коліївщини, на початку ХХ ст. борці за незалежність України заснували Холодноярську республіку і трималися у цих лісах ще довго після того, як усі регулярні армії Української Народної Республіки, Гетьманату й Директорії були розбиті.

Відчули дух козацької звитяги біля озера, у якому за переказами,  гайдамаки святили ножі, дубу Максима Залізняка («Дуб Максима Залізняка» – назва умовна, адже велетенському дереву 1100 років (!!!) і під його кроною відпочивало чимало різних відомих і не дуже людей. Дуб Максима Залізняка – одне з 10 найстаріших дерев Європи)  та інших пам’ятних місць у Холодному Яру.

"Козацьки забави" в ліцеї  « Новини »  Перше місце на турнірі юних правознавців

+38 (0362) 65-18-89 (приймальня)

+38 (0362) 65-18-22 (вахтер)

м. Рівне, вул. Гайдамацька, 7а
rivne.repl@gmail.com

Всі права захищені © РЕПЛ | 2013-2019
Розроблено студією веб-дизайну «Div-Art»